השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  השתמטות מצה"ל

  בתקופה האחרונה המונח השתמטות מצה"ל עלה שוב לכותרות – במספר הקשרים. בין השאר הוזכר המונח סביב אי הנכונות להגיע לשירות מילואים עקב הקרע החברתי בישראל, וגם עקב הפטור הגורף של ציבורים שלמים בארץ מחובת הגיוס לצה"ל. חשוב להדגיש כי בחוק שירות ביטחון לא מופיעה עבירה המוגדרת כ"השתמטות", ולעומת זאת מפורטות נסיבות שבהן חובת הגיוס בטלה. עורך דין ליאור אשר מסייע למלש"בים וגם לחיילים בכל סוגיה הקשורה לשירות או לאי שירות בצבא.

  השתמטות מצה"ל – דגשים חשובים

  * נתונים עדכניים – נכון לשנת 2022, על-פי נתוני צה"ל עצמו, רק 50% מבני ובנות ה-18 מתגייסים לצבא. כלומר, 50% מבני ובנות ה-18 לא משרתים ולא משרתות או לא מתנדבים/ות. לכן נקרא השתמטות מצה"ל.

  * שירות לאומי-אזרחי – גם מי שלא משרת או משרתת בצה"ל יכול לתרום למדינה, למשל דרך התנדבות לשירות לאומי-אזרחי. גם אזרחים משלמי מיסים שמתנדבים למען הזולת במסגרות אחרות תורמים כמובן לחברה שבה הם חיים.

  * אי התייצבות לצו ראשון או צו גיוס – חשוב להדגיש כי צעיר או צעירה שלא מתייצבים בלשכת הגיוס לאחר שקיבלו צו ראשון עוברים על החוק. גם אי התייצבות במועד הגיוס מהווה עבירה על החוק – ולא מובילה לפטור משירות. בהתאם לא מומלץ לעשות זאת משום שאי התייצבות לא פותרת בעיה , אדרבא, מחמירה אותה.

  * ענישה – העונש על אי התייצבות לצו או על היעדרות משירות עלול להיות חמור מאוד, לרבות מאסר ממושך של עד 3 שנים. בהתאם מומלץ להיעזר בעורך דין כדי להגיע לפתרון נכון ואמיתי.

  אסטרטגיה מדויקת ופתרון מקיף

  השתמטות מצה"ל היא קודם כל סוגיה משפטית, ולכן חשוב לפנות לעורך דין לקבל ייעוץ מתאים. עורך דין ליאור אשר פועל מתוך אמונה שלכל אדם מגיע ייצוג משפטי שיסייע לו בכל צומת בחיים, ועל בסיס בקיאות מקצועית מעמיקה. הוא אמון על גיבוש אסטרטגיה מיטבית ומציאת פתרון נכון לכל מצב, גם אחרי שכבר התבצעה עבירה על חוק שירות ביטחון או על פקודות הצבא – ועושה זאת בזמינות גבוהה ובשקיפות מלאה.

  השאירו פרטים

  ונחזור אליכם בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן