השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  הטרדה מינית

  הטרדה מינית באינטרנט, הטרדה מינית במקום העבודה

  החוק למניעת הטרדה מינית, השתנ"ח – 1998 מגדיר שישה סוגי התנהגות אסורים שנחשבים להטרדה מינית. מדובר בהגדרות כוללניות אשר מנסות לתכלל את כלל ההתנהגות העלולות להוות הטרדה מינית.

  אילו התנהגויות יכולות להיחשב כ"הטרדה מינית"?

  1. ניצול יחסי מרות על רקע מיני – יחסי המרות הינם יחסים כאשר לצד אחד ישנה שליטה (מרות) כלפי הצד החלש יותר. לעיתים יחסי המרות יכולים להיות עקיפים כאשר צד אחד נמצא מס' דרגות מעל הכפוף לו. קיום קשר מיני בין בעל שררה לעובד עלול להוביל לחשד כנגד בעל המרות כאשר גולת הכותרת היא הטרדה מינית, אלא אם הוכח אחרת באופן מובהק.
  2. אמירה מבזה או משפילה בעלת אופי מיני – מלל משפיל, מבזה, גם הוא מרמז על מיניותו של אדם עלול להוות הטרדה מינית.
  3. התנהלות חוזרת ונשנת בעל אופי מיני – התנהגות מובלת מיניות מבחינה מילולית שאינה חד פעמית.
  4. הצעות חוזרות בעלות אופי מיני – הצעות בעלות אופי מיני כאשר הצד המקבל את ההצעות המיניות הבהיר שאינו מעוניין לקבל את ההצעות הללו.
  5. מעשים מגונים – מעשה מגונה הוא מעשה שמבצעו מבקש להגיע לגירוי, סיפוק או ביזוי מיני. אף מעשה שנראה לכאורה תמים יכול להיות מעשה מגונה בנסיבות אלו ואחרות.
  6. סחיטה באיומים בעלת אופי מיני – כאשר צד א' משתמש באיומים שלא כדין על צד ב' וזאת במטרה לקבל "הסכמתו" לבצע בו מעשה בעל אופי מיני, האיום יכול להיות בפגיעה ברכושו, פרנסתו ואפילו בשמו הטוב של המאוים.

  הטרדה מינית במקום העבודה

  הטרדה מינית במקום העבודה זהה לכל הטרדה מינית אחרת. החוק הישראלי מחמיר כאשר מדובר בניצול יחסי מרות במקום העבודה.

  החוק אוסר לחלוטין על הצעות והתייחסויות מיניות הנעשות במסגרת יחסי מרות, כך שגם אם העובד או העובדת הכפופים לא הביעו כל התנגדות, עדיין, לבעל המרות או למנהלת אסור להציע להם הצעה מינית או להתייחס אליהם באופן מיני, ואפילו אם הדבר קרה במקומות או בזמנים שאינם קשורים לעבודה כלל.

  העונש על הטרדה מינית הוא עד שנתיים מאסר ובגין הטרדה מינית המהווה התנכלות עד 4 שנים.

  הטרדה מינית באינטרנט

  הטרדה מינית באינטרנט מתחלקת לשני סוגים עיקריים: הטרדות מילוליות בעלות אופי מיני ושידול למעשה בעל אופי מיני, הגורם לסיפוקו של המטריד. זירת ההטרדה המינית כיום היא במרשתת ובאמצעות אפליקציות של רשתות חברתיות, ההטרדות המיניות כוללות מלל פוגעני, שליחת תמונות וסרטונים אינטימיים ופוגעניים. ההטרדה המינית עלולה להיות חמורה יותר כאשר קיימת מעורבות של קטינים בין אם מדובר על פגיעה מינית קטין ע"י בגיר (פדופיליה) ובין אם הפגיעה נעשית בין קטינים.

  עורך דין הטרדות מיניות

  בשנת 1988 תוקן חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, ולראשונה כלל סעיף האוסר על הטרדה בעלת אופי מיני במקומות העבודה. אמנם גם קודם לכן ניתן היה להעמיד לדין למשל מנהל שהטריד עובדת שלו, על בסיס חוק העונשין, אולם הוספת הסעיף העלתה גם את המודעות לבעייתיות ההתנהגות הזו, שבעבר נתפשה כנורמטיבית והיו כאלה שהאמינו שהיא חיננית. כעבור עשור חוקק חוק ספציפי: החוק למניעת הטרדה מינית, וכיום ישנה מודעות רבה לנושא – ובהתאם גם ביקוש רב לשירותיו של עורך דין הטרדות מיניות, כלומר עו"ד שמתמחה בתחום ספציפי זה. עורך דין ליאור אשר כבר טיפל במקרים הקשורים להטרדה מינית, ובהצלחה.

  איך מגדירים החוק או עורך דין הטרדות מיניות?

  מבחינה ציבורית, "הטרדה מינית" היא לפעמים מונח מעורפל. יחד עם זאת החוק למניעת הטרדה מינית שנכנס לתוקף בשנת 1998 מגדיר מספר מצבים ספציפיים כהטרדה בעלת אופי מיני:

  * הצעות / התייחסויות בעלות אופי מיני שחוזרות על עצמן – מילת המפתח היא "חוזרות": הצעה בודדת או התייחסות בודדת לא תיחשב כ"הטרדה", אבל אם הצד המוטרד הראה לצד המטריד כי הוא לא מעוניין בהצעות האלה, ובכל זאת הן חזרו על עצמן, זוהי כבר הטרדה.

  * הצעות / התייחסויות בעלות אופי תחת יחסי תלות או מרות – במקרה כזה גם ללא חזרתיות, ההצעות או ההתייחסויות הן הטרדה.

  * התייחסות משפילה – על רקע נטייה מינית, מיניות או מגדר.

  * פרסום תכנים בעלי אופי מיני – הקלטות, תמונות או סרטים המתמקדים במיניות של אדם ללא הסכמתו, כשהפרסום עלול לבזות את האדם.

  * סחיטה תחת איומים – כשהנסחט או הנסחטת נדרשים לבצע מעשה מיני.

  סיוע לכל מי שנזקק או נזקקת לעזרה

  עורך דין הטרדות מיניות מטפל בשני סוגי מקרים: האחד, כשגבר או אישה שחשים כי הוטרדו מינית מבקשים לתבוע את הגורם המטריד; והשני, כשאדם שמואשם בהטרדה מינית כופר באשמה וזקוק להגנה. עורך דין ליאור אשר מקפיד על יושרה מלאה בשני סוגי המקרים, ומתנהל תמיד על בסיס האמונה שלו שכל אדם זכאי לייצוג הולם, מקצועי ומחויב בפני מערכת אכיפת החוק.

  השאירו פרטים

  ונחזור אליכם בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן